Добријевићи-ОФК Балкан-3:2

Фудбалери Винче су забележили прву победу у припремном периоду, у четвртој утакмици овог лета, а противник је био члан Зонске Лиге Београд, Балкан из Миријева.

Винча је наступила у следећем саставу:

Навијачи на стадиону ФК Винча су данас имали прилике да одгледају једну праву првенствену утакмицу.
Фудбалери Винче су солидно отворили меч и већ у 3. минуту је новајлија Бабић сјајно прошао по десној страни, центрирао на петерац, али је голман Балкана стигао пре Рамића до те лопте.
У 14. минуту лево крило Балкана као муња пролази по страни, улази у средину и са шеснаест метара постиже погодак за гостујућу екипу, ФК Винча-ОФК Балкан-0:1

После водећег гола, гости су поново препустили иницијативу домаћим играчима.
Играо се 35. минут када је десни бек Винче, Шиљковић, сјајно прошао по десној страни, одличан центаршут на петерац, Томица Добријевић највиши у скоку и постиже прелеп погодак главом, под саму пречку гостујућег гола. ФК Винча-ОФК Балкан-1:1

До пред сам крај полувремена није било изгледнјих шанси за погодак, а онда у последњем минуту контра гостију по левој страни, нападач Балкана са 11 метара шутира, Радојевић одлично брани, али на одбијену лопту натрчава из средине играч гостију који је шаље у небрањену мрежу. ФК Винча-ОФК Балкан-1:2

Друго полувреме је почело невероватним притиском гостију, који су направили праву опсаду шеснаестерца Винче.
Имали су фудбалери Балкана сјајну прилику, шут са 16 метара, али лопта погађа стативу и одбија се Радојевићу право у руке.
У 59. минуту, Вујетић пролази по десној страни, улази у шеснаестерац, штопер Балкана га обара са леђа и судија Радуловић показује на белу тачку.
Сигуран егзекутор са 11 метара – Томислав Добријевић!
Други гол за Томицу на данашњој утакмици и круна на сјајно одиграну утакмицу.

Пали су гости после изједначујућег гола и на терену је до краја утакмице постојао само један тим.
Слободан ударац за Винчу у 69. минуту, Вујетић центрира на линију петерца, Добријевић Илија шутира лопту, погађа даљи голманов угао и доноси преокрет Винчи.
До краја утакмице, имала је Винча неколико изгледнијих шанси, пре свега новајлије у тиму Бабић и Сорак, али су голови изостали.

Посебну похвалу заслужује и играч омладинаца Винче, Богдан Атанасковић, који се данас лавовски борио уз старије колеге и показао да ће сигурно бити кључан играч омладинске селекције нашег клуба.

Коначан резултат ФК Винча-ОФК Балкан-3:2
Остаје нам још једна утакмица до почетка првенства, која је заказана за следећу недељу против ФК Уровци, а наредни тренинг је у понедељак, 08.08. у 20:30 часова.

У првом колу наш тим дочекује екипу ФК Село Младеновац.