ФК Космај (Раља)-ФК Винча-0:3 (0:2)

Стрелци:
ФК Винча:
15′ Угринић Милош
43′ Романовић Александар
65′ Здравковић Слободан

Опомене:
ФК Космај:
27′ Антонијевић Димитрије
42′ Јовановић Јовица
42′ Павловић Веселин
47′ Стојановић Немања
ФК Винча:
19′ Стојсављевић Васо
44′ Рамић Мирко
47′ Дујаковић Стевица
50′ Јовановић Марко
68′ Марковић Зоран

5. Антонијевић Димитрије (К)
6. Јовичић Милош (од 68′ Матејић Мирослав)
7. Радовановић Ненад (од 61′ Петровић Филип)
8. Стојановић Немања
9. Стојановић Бојан
10. Антонијевић Миодраг
11. Јовановић Јовица (од 77′ Милосављевић Дарко)

7. Романовић Александар
8. Дујаковић Стевица (од 88′ Ђорђевић Иван)
9. Вуковић Душан (од 66′ Марковић Зоран)
10. Стојсављевић Васо (од 84′ Јовановић Стефан)

18. Шиљковић Стефан

Пролећни део сезоне у Првој Београдској Лиги је почео и бубамара се поново котрља београдским теренима.
Наши момци су сјајно отворили други део сезоне, остваривши победу на веома тешком гостовању у Раљи.

Да се фудбалери Винче неће тек тако прошетати кроз Раљу схватили смо већ од првог минута.
Само што је кренула лопта са центра, напад Раље кроз средину, пас у простор на десну страну, играч домаћих прима лопту, шутира са руба шеснаестерца и постиже погодак, али судија диже заставицу да се фудбалер домаћих налазио у недозвољеној позицији и поништава гол.

3. мин – напад Винче по левој страни преко Романовића, Романовић шаље лопту по земљи у средину за Дујаковића, Дујаковић шутира са линије шеснаестерца, лопта одлази поред гола.
12. мин – аут за госте са леве стране у висини руба шеснаестерца, Романовић баца лопту на Стојсављевића који са линије петерца спушта главом лопту за Дујаковића, Дујаковић снажно шутира, али лопта поново одлази ван оквира гола.

15. мин – корнер за плаво-беле са десне стране, Стојсављевић шаље лопту на петерац, Угринић удара лопту петом и шаље је у мрежу домаћих за ФК Космај-ФК Винча-0:1

43. мин – Дујаковић предводи напад  Винче по средини, лопта на леву страну у простор за Романовића, Романовић излази сам пред голмана домаћих и са десетак метара искоса са леве стране шаље лопту у мрежу за ФК Космај-ФК Винча-0:2

Одиграли су наши момци сјајно прво полувреме, постигли два гола и сачували мрежу Михајла Радојевића.
Није виђено пуно прилика, углавном се играло на средини терена, што је и разумљиво за једну овако тешку утакмицу, у коју су оба тима ушла са амбицијама да остваре победу.

Друго полувреме за нијансу садржајније и узбудљивије.
56. мин – слободан ударац за гостујуће фудбалере на 25 метара од гола домаћих, Романовић шутира и погађа пречку.
62. мин – Романовић пролази по левој страни, лопта на другу стативу за Стојсављевића, Стојсављевић спушта лопту и шаље повратну на линију шеснаестерца за Глушчевића, Глушчевић шутира преко гола.

64. мин – Здравковић пролази по десној страни, у средину за Вуковића који прима лопту на 20 метара од гола домаћих, Вуковић оставља лопту за Дујаковића који из прве шутира преко гола.
65. мин – Стојсављевић предводи напад Винче по средини, лопта полудесно за Вуковића, Вуковић у простор за Здравковића, Здравковић шутира са руба шеснаестерца у даљи голманов угао и постиже погодак за ФК Космај-ФК Винча-0:3

77. мин – домаћи фудбалери нападају по левој страни, лопта у средину за играча са бројем 10, шут са 20 метара, лопта одлази поред гола.
81. мин – напад Космаја по десној страни, лопта долази до играча са бројем 16, шут са 20 метара искоса са десне стране у даљи голманов угао, лопта погађа стативу.

90. мин – слободан ударац за Винчу искоса са леве стране, на 35 метара од гола, Романовић шутира, голман домаћих хвата лопту.
90+2 мин. – играчи Космаја пролазе по левој страни, лопта на једанаест метара за нападача домаћих који из прве шутира преко гола.

Циљ је остварен и нова три бода су уписана на конто ФК Винча.
Следеће недеље нас очекује ново гостовање, а противник је екипа ФК Ропочево.