10. Живковић Драган
11. Пузић Матија

Резерве:
13. Дабић Никола

Трећа утакмица под диригентском палицом шефа струке Душана Ристивојевића и трећа победа фудбалера Винче.
Извојевали су наши момци победу против екипе ФК Космајац из Кораћице, која је данас заиста приредила лепу фудбалску представу навијачима оба клуба и приказала сјајну игру, без “дувања” лопте што даље од свог гола, приговора судији и вике по терену. Играли су наши данашњи гости врло лепо за око.

Прву озбиљнију прилику смо видели у 9. минуту, сјајна комбинација нападача Винче, Марковић одиграва дупли пас са Романовићем, Романовић избацује Марковића пред голмана Космајца, Марковић шутира преко гола.

18. мин – слободан ударац за Винчу на 20 метара од гола, Романовић сјајно шутира у голманов леви угао, али чувар мреже гостију успева да избаци лопту у корнер.
Романовић изводи корнер са десне стране, лопта на прву стативу, Марковић прима лопту на линији петерца, шутира и погађа пречку.
20. мин – напад Винче по средини, Јовановић шаље лопту на десну страну за Јована Трајковића, Трајковић у средину шеснаестерца за Марковића, шутира Зоран Марковић право у голмана гостију, лопта се одбија на 16 метара за Вуковића, Вуковић шутира, голман Космајца поново брани, лопта се одбија до Романовића који са 5 метара шаље лопту под пречку гостију за ФК Винча-ФК Космајац-1:0

28. мин – напад Винче по десној страни, Шиљковић одиграва са гол линије за Трајковића, Трајковић центрира са руба шеснаестерца на прву стативу, Марковић прима лопту, окреће се, шутира и постиже погодак за ФК Винча-ФК Космајац-2:0

32. мин – слободан ударац за Винчу на 20 метара од гола гостију, искоса са леве стране, Романовић сјајно шутира и тресе мрежу гостију за ФК Винча-ФК Космајац-3:0

35. мин – Шиљковић предводи напад Винче по десној страни, лопта у средину за Атанасковића, Атанасковић поново на десну страну за Јована Трајковића, Трајковић центрира са руба шеснаестерца на другу стативу, Романовић први стиже до лопте и шаље је у мрежу гостију за ФК Винча-ФК Космајац-4:0

37. мин – напад Винче по десној страни преко Јована Трајковића, дуга лопта са 40 метара право у срце шеснаестерца гостију, Марковић успева да је “боцне” испред голмана гостију, ког лопта прескаче и улази у гол. ФК Винча-ФК Кораћица 5:0
Сјајна игра наших фудбалера у првом полувремену, хет-трик Романовића и три асистенције Јована Трајковића који је данас пружио феноменалну партију у дресу Винче.

Почетком другог полувремена у игру улази Марко Симоновић, играч рођен 2001. године, дебитант у дресу ФК Винча.

57. мин – напад Винче по средини, Симоновић шаље лопту у простор за Романовића, Романовић шутира искоса са леве стране и погађа стативу.
60. мин – корнер за домаће, Романовић центрира на другу стативу, лопта се одбија до Раше Илића који шутира са линије шеснаестерца, али лопта одлази преко гола.
64. мин – кружи лопта око шеснаестерца гостију, Трајковић Јован шаље лопту на десну страну за Ивана Трајковића, Иван центрира на прву стативу, Зоран Марковића шутира главом са 5 метара, лопта одлази поред гола.

66. мин – одличан контранапад гостију по левој страни, лопта за играча са бројем 10 на 20 метара од гола, сјајано шутира играч Космајца и погађа мрежу домаћих за ФК Винча-ФК Кораћица-5:1
73. мин – корнер за Винчу са леве стране, Романовић центрира на другу стативу, Јован Трајковић хвата лопту на волеј, али шутира преко гола.

75. мин – Вуковић предводи напад Винче по средини, сјајно у простор за Атанасковића, Атанасковић шутира са руба петерца, међутим голман гостију успева да одбрани своју мрежу.

78. мин
– Јован Трајковић успева да пресече једну лопту гостију на 20 метара од гола Космајца, пас у простор за Лалевића, Лалевић 1 на 1 са голманом гостију, шутира и погађа мрежу за коначних ФК Винча-ФК Космајац-6:1

Лалевић се уписује у листу стрелаца, а Јован Трајковић бележи четврту асистенцију на данашњој утакмици.

Следеће недеље наше фудбалере очекује утакмица против екипе ФК Ковачевац, утакмица се игра у Ковачевцу.