Стадион у Ђуринцима
ФК Ропочево-ФК Винча-1:2 (1:0)

Стрелци:
ФК Ропочево:
41′ Стојановић Бојан
ФК Винча:
78′ Добријевић Томислав (пенал)
93′ Стојичић Игор

Опомене:
30′ Јанић Душан
68′ Јовковић Иван
74′ Радовић Милош
ФК Винча:
71′ Рамић Мирко

5. Јовичић Иван
6. Васиљевић Александар (К) (од 82′ Јарановић Предраг)

1. Радојевић Михајло
2. Станков Бранислав (од 46′ Сорак Милош)
10. Вујетић Михаило
11. Миловановић Миленко (од 46′ Добријевић Илија)
(у 71. минуту са терена излази Добријевић Илија, улази Мајић Кристијан)

18. Крстић Никола

Фудбалери Винче су сјајно отворили пролећни део сезоне и успели су да забележе и другу узастопну победу у гостима.
Екипа Ропочева је поштено намучила наше фудбалере, али су бодови ипак завршили у Винчи.

Прву иоле озбиљнију прилику бележимо у 10. минуту утакмице, Раша Илић је прошао по левој страни, лопта у средину за Пушицу, Пушица шутира са 20 метара, лопта се одбија од играча домаће екипе и долази право Томици Добријевићу у ноге, Томица у простор за Рамића, али капитен Винче не стиже до те лопте и она одлази у гол-аут.
21. мин – феноменалан напад Винче из 6 потеза, све из прве, Стојичић лево до Раше, Раша напред за Вујетића, Вујетић у средину за Томицу, Томица десно до Шиљковића, Шиљковић центрира на другу стативу, Рамић шутира главом поред гола.

29. мин – слободан ударац за Винчу на 20 метара од гола, искоса са десне стране, Вујетић шутира, голман брани али му лопта испада на 3 метра од гола, Савић Теодор натрчава на њу, шутира, али лопта поново завршава у рукама голмана Ропочева.
38. мин – аут за Винчу на левој страни терена, Раша до Пушице, повратна за Рашу, Раша центрира на линију шеснаестерца, Рамић хвата лопту на волеј, али лопта одлази право у наручје голмана домаћих.

41. мин – слободан ударац за Ропочево на 20 метара од гола Винче, искоса са леве стране, играч са бројем 9, Стојановић Бојан, шутира, лопта погађа Томицу у раме, мења правац и улази у гол Винче. ФК Ропочево-ФК Винча-1:0
45. мин – Стојичић започиње напад Винче, лопта до Вујетића, Вујетић креће сам кроз средину, дупли пас са Рамићем који сјајном лоптом Вујетића избацује пред голмана домаћих, али Михаило на крају шутира поред гола.

Друго полувреме испресецано бројним прекидима, фудбала готово да није ни било.
Вреди споменути једино 2 шансе и из те 2 шансе фудбалери Винче су постигли 2 гола.

78. мин – Пушица предводи напад Винче кроз средину, улази у шеснаестерац, дефанзивац Ропочева га руши и судија показује на белу тачку. Сигуран егзекутор најстроже казне – Томица Добријевић. ФК Ропочево-ФК Винча-1:1

93. мин – слободан ударац за Винчу на 30 метара од гола, искоса са леве стране, Вујетић центрира, Сорак на првој стативи сјајно пропушта лопту за Стојичића који је са 7 метара без проблема шаље у мрежу противника. ФК Ропочево-ФК Винча-1:2

Јако тешка утакмица, по тешком и кишом натопљеном терену, са мало прилика за гол.

После два тешка гостовања и узетих 6 бодова, наши момци играју код куће против екипе ОФК Младеновац.
Позивамо Вас да дођете на стадион, да подржимо момке који се боре за грб Винче, да им дамо још јачи ветар у леђа пред наставак првенства и да им се бројношћу, бодрењем са трибина и аплаузима одужимо за ове две победе на гостујућим теренима.
Почетак утакмице је заказан за суботу, 25.03.2017. за 15 часова, на градском стадиону у Винчи.

Пре почетка утакмице, на градском стадиону ће бити организована и мала свечаност отварања теретане на отвореном у склопу градског стадиона.
ОВДЕ можете прочитати више о самом пројекту изградње теретане, а детаљан план и програм отварања ће бити објављен у посебном чланку.